Araç Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Fransızca kökenli ‘expert’ kelimesinden türeyen ekspertiz, herhangi bir konuda bilgi sahibi hakkında bilgi sahibi olma durumu olarak tanımlanabilir. Oto ekspertiz ise gereken bütün teknik ekipmanlarla alanında teknik uzmanlar tarafından araçların incelenmesi olarak belirtilebilir. Yani oto ekspertizi, araçların gereken tüm incelemelerinin yapılarak raporunu sunma olarak tanımlayabiliriz. 1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren 2.el araçlar için zorunlu hale getirilen oto ekspertiz rapor sunma işlemi, alıcılar için oldukça önemli avantajlar sağlıyor. Eskişehir araç ekspertiz bu anlamda işlemlerini gerçekleştirmek isteyenlere önemli fırsatlar sağlıyor.

Oto ekspertiz sayesinde araç almak isteyenler, alacakların aracın tüm bilgilerini kolayca öğrenebiliyor. Bu sayede araç alımında sonrada sorun yaşamıyor. Çünkü araç oto ekspertiz araçlarda herhangi bir arızanın olup olmadığı, daha sonra çıkabilecek potansiyel arızaları değerlendirebiliyor. İşlemin zorunlu hale getirilmesinden sonra birçok insan araç alımında ekspertiz firması arayışına girdi. Eskişehir oto ekspertiz, bu anlamda arayışta olanlar için mükemmel bir hizmet sunuyor. Firma, aracın tüm işlemlerini TSE belgesi sayesinde güven içerisinde gerçekleştiriyor. TSE belgeli Eskişehir oto ekspertiz, işlemlerin yapılması güvenle tercih edilebilir.

Araç Alımlarında Nelere Dikkat Edilmeli

2. El piyasasından araç alacak olanlar birçok konuda dikkat etmek durumundadırlar. Çünkü alınacak araç daha sonra kullanılacağı için her türlü sorunlarının bilinmesi gerekiyor. İşte araç alırken dikkat etmeniz gereken önemli noktalar.

1- Piyasa Değerini Öğrenin

Alacağınız aracın piyasa değerinin ne kadar olduğu konusunda detaylı araştırma yapmanız gerekiyor. Gördüğünüz ilk aracı araştırma yapmadan alırsanız, sorun yaşayabilirsiniz.

2- Doğru Araç Seçimi Yapılmalı

Doğru araç nasıl seçilir sorusu elbette birçok kullanıcı tarafından soruluyor. Doğru araç hem sevdiğiniz bir model olmalı hem de arızasının olmadığı bir araç olmalıdır. Doğru araç seçimi yapmak istiyorsanız Eskişehir oto ekspertiz firmasına gönül rahatlığıyla uğrayabilir, alacağınız araç hakkında tüm bilgileri kısa süre içerisinde öğrenebilirsiniz.

3- Aracı Yerinde Görün

‘Doktordan temiz araba, öğretmenden kullanılmamış araç’, gibi ilanlarla hemen herkes karşılaşmıştır. Bazıları temiz araçlar olsa bile çoğunluğunda çeşitli sorunlar var. Bu yüzden mutlaka aracı yerinde görmeniz, daha sonra yerinde gördüğünüz aracı Eskişehir araç ekspertiz firmasına götürüp incelemeniz gerekecek. Sonrasında aracınızı gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

4- Pazarlık Yapabilirsiniz

Türkiye’de her gün on binlerce araç alışverişi gerçekleşiyor. Belirtilen fiyatların aşağısında satılan çok sayıda araç var. Bunun sebebi elbette yapılan pazarlıklardır. Sizde cebinizi biraz da olsa sevindirecek pazarlığınızı mutlaka yapmalısınız.

5- Test Sürüşü

Araç alacaksanız test sürüşü yapmadan satın almayın. TSE belgeli Eskişehir oto ekspertiz firmasına gelerek test sürüşünüzü yapabilir, aracın ekspertiz işlemlerini en güvenli yerde gerçekleştirebilirsiniz.

2. El Araç Piyasası Ne Durumda

Sıfır araçların vergi durumlarına baktığımızda 2.el araçların tercih edilmesi oldukça normal bir durum. Türkiye’de araç alışveriş piyasasının büyük çoğunluğunu oluşturan 2.el piyasası son zamanlarda yaşanan fiyat artışına rağmen gittikçe daha çok canlanıyor. 2.el araç almayı düşünen kişilerin gereken araç ekspertiz işlemlerinin yapılmasına dikkat etmesi gerekiyor. Zorunlu hale getirilen sistemle 2. el araç almak isteyenler, mutlaka araç ekspertiz raporu almak durumunda. Eskişehir araç ekspertiz bu konuda müşterilerine kapsamlı bir hizmet sunuyor.

Araç Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz-Eskişehir Oto Ekspertiz

Araç Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz-Eskişehir Oto Ekspertiz

Türkiye’de En Çok Tutulan 2. El Araç Modelleri

Türkiye araç piyasasının büyük çoğunluğunu oluşturan 2. el araçlar arasında en çok alış ve satışı gerçekleştirilen araçların sizler için değerlendirdik. Bu araçların modelleri elbette her sene değişiklik gösteriyor fakat markalar genel anlamda sürekli aynı oluyor. İşte Türkiye piyasasında en çok satın alınan araçların listesi.

Renault (Clio, Symbol) : Türkiye’de en çok satılan araç markalarının başında yer alan Renault, Clio ve Symbol modelleriyle 2. el araç piyasasının başını çekiyor.

Ford Focus: 2. el araç piyasasının en çok tercih edilen araçlarından olan Ford Focus, sağlamlığıyla biliniyor.

Fiat Linea: Son zamanlarda 2. el araç piyasasının gözdelerinden birisi de Fiat Line olarak karşımıza çıkıyor.

Peugeot 301: Peugeot 301 son birkaç yılda satışı en çok yapılan 2. el araç modelleri arasında yer alıyor.

Dacia Duster: Türkiye piyasasında kısa sürede önemli işlemlere imza atan Daci Duster, 2. el piyasasında önemli bir yer tutuyor.

Honda Civic: Görünüşüyle dikkat çeken Honda Civic, 2. el araç piyasasının en çok satılan araçları arasında bulunuyor.

Eskişehir Araç Ekspertiz Firması

Alınan araçların bütün sorunlarının giderilmesinde Eskişehir araç ekspertiz firması oldukça önemli bir yere sahip. Uzman kadrosuyla hizmet veren firma, son zamanlarda en çok tercih edilen ekspertiz yerlerinin başında geliyor. Doğru ekipman ve ekibiyle güven içerisinde ekspertiz hizmeti sunan TSE belgeli Eskişehir oto ekspertiz, sahip olduğu imkanlarla da dikkat çekiyor. Ekspertiz alanında önemli bir yere sahip olan firmayı sizde tercih ederek, 2. el araç alımlarınızda kendinize iyilik yapabilirsiniz. Size tavsiyemiz 2. el araç almadan önce mutlaka Eskişehir oto ekspertiz firmasıyla görüşmeniz olacak. Bu sayede alacağınız araca güven içerisinde binebilir ve trafiğe çıkabilirsiniz.