Araç Satışında Ekspertiz Raporu Zorunluluğu

İkinci el araba alımında insanları sürekli olarak mağdur olması, araçların göründüğünden çok farklı olması, araç alındıktan sonraki sorunlar oto ekspertiz raporunun zorunlu hale getirilmesiyle tamamen çözüldü. 13 Ağustos 2019 tarihinden itibaren yürürlüğe giren bu karar ile 2.el araç satışlarında, oto ekspertiz artık zorunlu hale getirildi. Bu sayede alıcılar, almak istedikleri araç hakkında baştan sona bilgi sahibi olabiliyorlar. Söz konusu bu bilgi, aracın eksik parçalarının olup olmadığı, kaza yapıp yapmadığı, arızalı olup olmadığı, ileride arıza çıkarma potansiyeli gibi pek çok konu üzerinde olacak. Sizde 2.el araba alırken, Eskişehir araç ekspertizi tercih ederek, alacağınız araçla ilgili herhangi bir sorun olup olmadığı hakkında baştan aşağı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Oto Ekspertiz Nedir?

Sürekli şekilde yeni araç üretimi, 2.el araç piyasasının canlı tutulmasında yardımcı oluyor. Çoğu insan sıfır araçların pahalı olmasından dolayı, 2.el araç alımına yöneliyor. 2.el araçlar her ne kadar ucuz olsa bile, başkaları tarafından kullanılan araçların sorunlu olması mümkün olabiliyor. 2.el araç satışı gerçekleştirenler, genellikle ‘sahibinden temiz araç, doktordan tertemiz araç, öğretmenden az kullanılmış araç’ şeklinde ilanlar veriyorlar. Fakat bu tür ilanlar, genellikle araçların satışını kolaylaştırmak için satış yöntemleridir. Alıcılar için düşünüldüğü zaman durum çok farklı seyredebiliyor.

2.el araç almak isteyen kişiler, temiz sanıp aldıkları bu araçlarda, ilerleyen dönemlerde pek çok sorunla karşılaşıyorlardı. Özellikle araçların alıştan sonraki dönemde çabuk arızalanması, parçalarının değişmiş olması, kaza yapmış olması gibi sorunlar ortaya çıkıyor. Oto Ekspertiz, bu konuda araçların baştan aşağı, ustalar tarafından kontrol edilerek, alıcıya rapor sunulması anlamına geliyor. Fakat oto ekspertiz yapılan yerin güvenli olması, ustalarının tecrübeye sahip olması gerekiyor. Eskişehir oto ekspertiz, bu alanda profesyonel ekibiyle sizlere ekspertiz raporları sunmada en iyi hizmeti sağlıyor. Sizde araç alırken, TSE belgeli Eskişehir oto ekspertiz firmasını tercih ederek, güvenli bir biçimde araç satın alabilirsiniz.

Ekspertiz Raporu Nedir?

Araç konusunda uzman ve yetki sahibi bir ekibin gerekli incelemeleri tamamen yaparak, alıcıya sunmuş olduğu rapora denir. Araç ekspertiz raporu, araçların kullanılabilirlik durumunu tespit etmek için alıcılara sunulan rapordur. Bu rapor sayesinde 2.el araç almak isteyenler, söz konusu aracın A’dan Z’ye tüm eksikliklerini kolayca öğrenebiliyorlar. 13 Ağustos 2019 tarihinden itibaren zorunlu hale getirilen bu rapor sayesinde, 2.el almak isteyen kişiler aldıkları araçların ne durumda olduklarını kolayca öğrenebiliyorlar. Eskişehir araç ekspertiz bu konuda sizlere alacağınız araçlarla ilgili tüm detaylı raporları sunarak, alışverişlerinizde güven sunar. Sizde TSE belgeli Eskişehir oto ekspertiz tercih ederek, alacağınız araçla ilgili bütün detaylara anında ulaşabilirsiniz.

Araç Satışında Ekspertiz Raporu Zorunluluğu

Araç Satışında Ekspertiz Raporu Zorunluluğu

Araç Satışında Ekspertiz Raporu Zorunluluğu Var mı ?

13 Ağustos 2019 tarihinden itibaren yürürlüğe giren kanunla birlikte, araç satım-alımlarında oto ekspertiz artık zorunlu bir hale geldi. Bu durum aslında hem alıcılar hem de satıcılar için oldukça faydalı bir durum. Araç alıcıları almak istedikleri araçlar hakkında ekspertiz raporu almak durumundadırlar. Zorunluluk, araç almak isteyenleri en iyi ekspertiz firmalarını araştırmaya sevk etti. Bu konuda uzman ekipten oluşan Eskişehir oto ekspertiz, alacağınız araçlarda sizlere profesyonel destek sağlayarak, en ufak sorunların giderilmesine yardımcı oluyor. Hemen Eskişehir araç ekspertiz ile iletişim kurarak, 2.el araç alım durumunuzu belirtebilir, gereken tüm yardımı firmaya giderek alabilirsiniz.

Eskişehir Oto Ekspertiz

Eskişehir araç ekspertiz her açıdan sizlere destek verebiliyor. Birçok firma sunmuş oldukları ekspertiz hizmetini tam olarak yerine getiremediklerinden dolayı, 2.el araç almak isteyenler hala büyük sorunlarla karşılaşabiliyorlar. BU konuda TSE belgeli Eskişehir oto ekspertiz sizlere en güvenli hizmeti sunarak, sonradan yaşayabileceğiniz tüm problemlerin önüne geçiyor.

Oto Ekspertiz Ne Kadar Güvenilirdir?

Oto ekspertiz teknik  olarak tüm gereklilikleri yerine getiren ve müşterilerine gereken raporları sunan yetkili kurumlar tarafından gerçekleştirildiğinde oldukça güvenilirdir. İstenen detaylara yönelik hazırlanan raporlar sayesinde, 2.el araç hakkında tüm bilgiler öğrenilerek olası mağduriyetlerin önüne geçiliyor. Siz de araç alırken güvenli hizmet sunan araç ekspertiz firmasını seçerek aracı alıp almayacağınıza karar verebilirsiniz.

Oto Ekspertize Neden İhtiyaç Duyulur?

2.el araç piyasası tahmin edilenin ötesinde dikkat isteyen bir ortamdır. Zira pek çok araç satışı gerçekleştiren kişi ve kurumlar, satacakları araçlar hakkında bazı bilgileri saklama eğilimi gösterirler. Araç kaza yapmışsa bile bazen bu tespit edilemeyebilir. Aracın bazı taraflarında eksik parçalar veya başka sorunlar olabilir. Eskişehir oto ekspertiz tüm bu sorunların giderilmesi, alınan araçların güvenle kullanılmasına yönelik çıkarılmıştır. Oto ekspertiz sayesinde güvenli bir araç alışveriş sistemi kurulmuş, arızalı araçların trafiğe çıkmaması konusunda yardımcı olmuştur.

Oto Ekspertizin Avantajları

13 Ağustos 2019 tarihinden itibaren yürürlüğe giren oto ekspertiz sayesinde birçok insan araç alımında önemli avantajlardan yararlanabilmiştir. Bunlar;

– Çeşitli arızalara araç almama

– Araç hakkında genel bilgi sahibi olma

– Araçların sonradan çıkaracakları sorunları bilme

– Ekstra masrafların önüne geçme gibi birçok sorununun önüne geçilmiştir. Bu nedenle 2.el araç piyasası için oto ekspertiz önemli denilebilir.