Eskişehir Airbag Kontrolü Oto Ekspertiz Merkezi

Eskişehir airbag kontrolü oto ekspertiz merkezi olarak açıklamamız gerekirse Airbag hayat kurtaran araç içerisindeki en önemli koruyucudur. Araç içinde bulunan airbaglerin bir kaza veya çarpma anında düzenli ve doğru açıldığından emin olmalısınız. Çünkü eğer airbagler farklı ya da değişik yönden açılırsa basıncı ve açılma hızı çok yüksek olursa korumak yerine daha kötü kazalara ve zararlara sebep olmaktadır. Düzenli kontrolü yaptırmalısınız ve onların araç içerisinde bulundukları basınç ve hacimlerini kontrol ettirmelisiniz. Eskişehir airbag testi sizlere bu fıratı çok ucuz maliyetlerle

Kendinizin, sevdikleriniz ve çocuklarınızın sağlığı için ve güvenli yolculuklar için airbagler, emniyet kemeri kadar önemli ve gereklidir. Türkiye’de ve dünyada araçlarda farklı pozisyonlarda farklı yerlerde konumlandırılan airbagler rastgele yapılmamaktadır. Her konulan airbag ve koruyucuların insanların kafa, göz, boyun ve yüzlerini korumak amaçlı, derinlemesine ya da ölümcül kırıklar oluşmaması içindir. Eskişehir airbag testi sizlere güvenli sürüş sözü veriyor!

eskişehir airbag kontrolü

eskişehir airbag kontrolü

Airbag Neden Kontrol Edilmelidir?

Zamanından önce açılan airbag koruma yapmamakta veya zamansız açılan airbag de yine kazalara sebebiyet vermektedir. Binlerce kişinin ve yüz binlerce aracın güvenliğini sağlayan ve insanların ölümcül darbelerden uzaklaştıran airbaglerin sistematik olarak kontrolü yapılması gerekmektedir. Eskişehir airbag kontrolü araç içi basıncı ve araca yerleşim yerlerinin kişinin oturma pozisyonuna tam uygun pozisyonda bulunması en önemli etkenlerden biridir. Bunlara dikkat edilmeli, özen gösterilmeli ve sıkıntılı bir durum oluşmadan düzenli olarak her zaman veya aralıklı olarak airbaglerin kontrolleri ve bakımları yaptırılmalıdır.

Aracınızın en önemli parçası can kurtarıcısı ve kaza sırasında sizin ve sevdiklerinizin can güvenliğini sağlayan airbagler tüm araçlar için gerekli bir güvenlik sistemidir. Kaza anında patlamış ve çeşitli sebeplerden dolayı kullanılmaz hale gelmiş airbaglerinizi tekrar düzenliyoruz, basınç ve gerekli ayarlarını yaptıktan sonra eski haline getiriyoruz. Eğer gerekli bakım ve ayarlar yaptırılmaz ise başka bir kaza anında tekrardan sistematik olarak sizi korunması mümkün değildir.

O sebeple otomatik bir şekilde açılmasını sağlamak ve airbag bakımı alanında uzman bir kadronun gerekli aşamaları tek, tek yapması ve incelemeleri bitirdikten sonra  monte etmesi çok önemlidir. Gerekli tüm sistematik işlemleri yapan Eskişehir airbag bu konuda uzmanlaşmış kadrosu ile hizmet vermektedir.

Airbag Neden Gereklidir?

II Dünya Savaşı sırasında düşen uçakların özellikle de yere tepe üstü yere çakılan uçaklarının pilotlarının düşüş sonrası hayatlarına kurtarabilmek için tasarlanan ve pilotun zemini hızla çakılma sırasında alacağı darbeleri ve zararları en aza indirmek için tasarlanmıştır. Hava basınçlı balonlar yani hava yastıkları diğer bir isimle airbagler kişinin kaza anında veya çarpma anında herhangi bir darbe sonrasında boyun ve vücut ve beden bütünlüğünü korumak kalıcı hasarların önüne geçmek için tasarlanmışlardır. Eskişehir airbag kontrolü olarak bu alanda birçok deneme ve çalışma yapıyoruz!

Aracın içerisinde sönük bir balon şeklinde durmaktadırlar. Airbagler içlerinde bulunan özel gazların hızla giden araç içerisinde çarpma veya ısı yüksekliği oluşması esnasında hızlan komutu ile devreye girmektedirler. Isıya bağlı olarak içindeki gazın şişmesi ile birlikte basınç oluşturarak, balon şekline gelmesi ve sonra dakikalar ya da saniyeler içinde açılarak kullanıcısını güvenliğini sağlamaktadır. 30 milim saniye ve içinde bulunan sodyum azide gazı aynı anda birlikte çalışarak sürücünün can güvenliğini sağlamak için hava yastıkları şişmek de ve kişinin bu olaydan kazasız ve belasız hafif sıyrıklarla kurtulmasını sağlamaktadır.

Airbagler bir araçlarda en çok kontrolü sağlanması gereken ve en fazla dikkatle ve özenle bakımlarının yapılması gereken güvenlik sistemleridir. Eskişehir airbag testi bu konuda yaptığı birçok çalışma ile alanında söz sahibi bir firmadır.

eskişehir airbag test

eskişehir airbag test

Eskişehir Airbag Kontrolü 

Eskişehir airbag testi  sistemleri üzerine çalışmalar yapan ve bu konuda araçlarınızın ve sizlerin can güvenliğini sağlamakla görevli olan firmamız sizlerin araçlarının ve güvenlik sistemlerinin otomatik olarak düzenli kontrollerini sağlamaktadır airbagler dünya çapında ve ülkemizde en fazla kazalarda emniyet kemeri ile birlikte hayat kurtaran Güvenlik sistemleridir.

Kaza esnasında düzenli zamanında açılmasını sağlayan birçok kontrolü aynı anda ve çok kısa bir sürede yapmaktayız. Her marka aracınızın her marka ve modelde bulunan ve sistematik olarak farklı yönlerde yerleştirilen tüm airbaglerinin  tamir, bakım, dolum, düzenleme ve yerleştirme işlerini ve düzenli kontrollerini yapmaktayız. Sistem olarak ve firma olarak sizlere sunduğumuz tüm hizmetlerde müşteri can güvenliği ve müşteri memnuniyetini ilk ve tek sırada tutmaktayız.

Araç kontağı açıldığı anda ön panelde sistematik olarak ikaz lambalar yanar. Araç çalıştıktan bir süre sonra söner.  Airbag lambası bazen sönmeyebilir. Tekrar kontak yapınca bu lamba büyük bir ihtimal sönecektir. Buda araç airbag siteminde her şeyin normal olduğunu gösterir. Bazı zamanlarda ise bu lamda sönmez ve devamlı ikaz verir. Bu şekilde araç akıllı sistemi size airbag arızası olduğunu ve sistemin sağlıklı bir şekilde çalışmadığını haber verir. Araç kaza geçirmiş ve airbag sistemleri patlamış olabilir. Ya da değişim geçirmiş ve gerekli sistematik kontrolleri yapılmamış olabilir. Eskişehir airbag sistematik olarak bakım yapan, kontrolü daha önce oluşmuş ve aracın elektronik beyninde oluşmuş tüm arızaları çözüyor! Soket, kablo tesisatı ve buna bağlı elektronik arızaları da çok kısa bir sürede güvenli bir şekilde yapıyoruz. Son kontrolleri sağlanarak aracınız size güvenli ve sistematik olarak yenilenmiş teslim edilmektedir! Unutmayın ki zamanında ve düzenli çalışan airbag sizin ve sevdiklerinizin hayatını kurtaracaktır!