Eskişehir Ekspertiz Hizmetleri

 

Ekspertiz sözcüğü, Fransızca orijinli ‘expert’ sözcüğünden ortaya çıkmıştır. Bu kelime Türkçe’ye eksper biçiminde geçmiştir. Günlük yaşamda sıklıkla kullanılmaktadır. Eksperin kelime anlamı ise, rastgele  bir mevzuda muhakkak teknik bilgiye sahip olan  birey anlamına gelmektedir.

Oto ekspertiz olarak kullanılan kelime ise bu mevzuda uzman bireylerin teknik makine ve teçhizatlar kullanarak arabaları ayrıntılı bir biçimde tahlilleri ve onlar hakkında Eskişehir ekspertiz rapor yazma  ve görüş bildirmeleri anlamında kullanılmaktadır. 

Oto ekspertizlerinin yaptıkları operasyonlar vasıtaların geçmişte geçirdiği kazalardan taşıtın değişen parçalarına, mekanik işleyişinde arızalı olan yerlerden yakın zaman içinde gider çıkarma olasılığı olan tüm noktalarına Eskişehir ekspertiz yapılan ayrıntılı tahlillerden oluşmaktadır. 

Oto ekspertizlerinin yaptıkları inceleme işlemleri bittiğinde ise işlemi yaptıran kişiye başka bir deyişle araç sahibine araçla alakalı bütün ayrıntılarının bulunduğu bir rapor hazırlayarak işlem sahibine sunulur.

Başka bir deyişle Ekspertiz nedir sualinin yanıtına otomobil alış satış Eskişehir ekspertiz prosedürlerin de otomobili kontrol etmiş denetlemesini yapmış ve otomobil sahiplerine rapor olup sunmuş teknik konuya sahip kişi olarak cevaplayabilir. Ekspertiz kontrolü olmadan araç almak sonradan büyük meseleler çıkarabilir. 

Eskişehir Ekspertiz Fiyatları Nelerdir?

Eskişehir’de oto ekspertiz görevleri ve piyasa pazarı oldukça geniş gelişmiş. Eskişehir ekspertiz maliyetleri piyasaya göre değişmekle beraber genel olarak birbirine yakın maliyetler verilmektedir.

Diagnostik aygıtlar ile yapılan elektronik testler, Eskişehir oto ekspertiz araba lift üzerinde alt hakimiyet ve ön ekip boşluk hakimiyetleri, araba lift üzerinde yapılan aksam hakimiyetleri, kaporta hakimiyetleri ve boya ölçme aygıtıyla yapılan boya hakimiyetleri  80 ile 100 TL; test hattı hakimiyetleri,

fren test aygıtı ile fren hakimiyetleri, amortisör hakimiyetleri, ön kumpas hakimiyetleri, dijital boya ölçme aygıtları ile yapılan boya hakimiyetleri,  mekanik kaporta zarar ve değişenlerin hakimiyetleri,

lastik kontrolleri 150 ile 200 TL; iç genel kondisyon ve çalışmamış bölümler, düğmesi, klima kontrolü, dyno computest  aleti ile motor test2 ve kontrolleri, fren test2 aleti ile fren kontrolleri, yayma kanal aleti ve ön düzen kontrolleri, genel mekanik vaziyet ve mekanik aksamlar kontrolleri, lastik kontrolleri ve raporlama 200 ile 300 TL ve kontrol öncesi incelemeler 85 ve 110 TL ile arasında değişmektedir. 

Eskişehir Computest Hakkında

Computest genel manasın da tanım olarak 2. El araçların bilhassa satım işlemi önün de genel parçası hasarının ayrıntılı bir şekilde kontrol edilip aracı satın alımı istemekte olan kişiye verebilmek içinse hasarla farklı ayrıntıların yazılmış rapor hazırlanması olup sunulur. 

Bu  harekât ekspertizler tarafından profesyonel biçimde yapılır. Bu harekât otomobili satın alacak Eskişehir araç ekspertiz bireyin daha sonradan araba ile alakalı mesele yaşamaması için yapılması gereken bir harekâttır.

Ekspertiz şirketlerinin en uygun nitelikte ve en son seviyede kullandığı taşıtlarla yapılan testler, hem müşterinin hem de satıcının hasar görmesini yasaklamaktır.  

Eskişehir computest firması müşteriye profesyonel şekilde hizmet sunmaktadır. Yapılacak iş teknik bakımdan işini iyi bilen ekspertizler tarafından yapılmakta ve işlemler nihayetinde ortaya çıkarılan ayrıntılı rapor 2. El aracı almak isteyen kişiye sunulur. 

Eskişehir Ekspertiz Raporu

Ekspertiz kelimesi Eksper kelimesinden oluşmuştur. Eksper sözcüğüyse işini iyi bilen, teknik manada yapılan işlerde işini iyi yapan kişi manasındadır.

Oto ekspertiz demek bilhassa ikinci el araba alım satım işlemlerinde , arabayı satın alan kişinin araba ile ilgili bilgi sahibi olmak için  müracaat ettiği teknik servistir. Ekspertiz harekâtları, teknik alanda uzman bireylerin getirilen taşıtın geçmiş kazaları, başından geçen harekâtlar,  yapılan ve operasyon görmüş Eskişehir araç ekspertiz rastgele bir parçası mevzusunda otomobili satın almayı düşünen şahsa rapor vermesiyle biter.

Eskişehir’de de ikinci el araba piyasası ise geniş yelkenle gelişir olduğuyla birlikte oto ekspertiz hizmetleri sunan yerlerde de büyük çoğalış görmüş ile birlikte Eskişehir oto ekspertiz raporuysa İşletme otomobil denetlemelerin de tettikleri profesyonel kişiliklerle ve teknik açıdan gelişmiş araçlarla yaparlar. Yapılan bu ayrıntılı incelemeler neticesinde ortaya Eskişehir oto ekspertiz çıkarılan oto ekspertiz raporuysa otomobili satın almak isteyen müşteri kısmına gösterilir.

Eskişehir Ekspertizi Hakkında

Son yarıyıllarda giderek çoğalış gösteren ikinci al araba alım satımı oto ekspertiz şirketlerinin ortaya çıkmasını ve büyümesini sağladı.

İkinci el araba satın almak isteyen bireylerin özellikle çok kullandıkları ve müracaat ettikleri bir yol olarak oto ekspertizlerini söylemek muhtemel. İkinci el pazarlarında alınmış araçlarda ki hasar ya da araç geçirdiği kaza ve tamir mertebelerini profesyonel olmadan anlamak oldukça zor.

Bu yüzden ikinci araba satın almayı seçenek eden Eskişehir araç ekspertiz kişiler için oto ekspertizleri ve onların hazırlayacakları raporlar oldukça büyük ehemmiyete sahip. Eskişehir ekspertiz işletmelerinin de bu piyasanın giderek çoğalmasında ehemmiyetli bir tarzı var.

Eskişehir ikinci el araç satın almayı düşünen kişiler taşıt satın alma operasyonlarını gerçekleşmeden evvel almak istedikleri vasıtaları gönül rahatlığı ile Eskişehir ekspertiz işletmelerine götürebilir ve hakimiyetten geçirebilirler. Bu hakimiyetler alanlarında uzman teknik bilgi sahibi çalışanlar tarafından son derece teçhizatlı ve teknik vasıtalar kullanılarak yapılır.

Eksperler tarafından hazırlanan raporlar vasıta sahibine değil taşıtı hakimiyet etmek için getirilen alıcıya sunulmaktadır. Bu biçimde vasıta satın alma operasyonları tehlikesiz bir biçimde yapılmaktadır. 

 

Eskişehir Ekspertiz olarak İkinci el araç piyasasında alıcıların ve araç sahiplerinin araçları hakkında merak ettikleri her şeyi bilmeleri en doğal haklarından birisidir. Bu yüzden siz değerli müşterilerimize % 100 güvenilir ve müşteri memnuniyeti en üst derecede tutularak aracınız hakkında her şeyi ortaya koyabilmekte sınır tanımayan Eskişehir oto ekspertiz bağımsız kimliği ile siz müşterilerimize sağlam bir şekilde kapılarını açmaktadır. 

Eskişehir Ekspertiz

Eskişehir Ekspetiz Nedir ?

            Otomotiv işin ehli fikri alma manasına gelen oto ekspertiz,  aracın yöntem ve estetik yönünün değerlendirilmesi için  kullanılmaktadır.

            Hayat şartları geçim zorlukları sebebiyle toplumun bir kısmı ikinci  el araç alımını gerçekleştirmektedir. Ancak aracın hayati ehemmiyeti her şeyden önemli olduğu için araç alımlarında bir tereddüt bir şüphe ile alışveriş yapılmaktadır.

            Bu yüzden oto uzman kadrosuyla işleminde vasıta içindeki yöntem aksam, aygıt ve ekipmanlar profesyoneller doğrulusunda detaylıca incelenip Eskişehir ekspertiz raporu tutulmaktadır. Böylelikle sıfır hata bir sistemle siz değerli müşterilerimize sunmuş olmaktayız.

            Aracın bütün kontrolleri tamamlandıktan sonra Eskişehir oto ekspertiz ile daha güvende bir şekilde araç sahiplerine verilmektedir. 

Eskişehir Ekspertiz Farkı Nedir ?

            Eskişehir’in diğer oto ekspertizlerden üstünlüğün sebebi;  eksperlerin sıradan kullanıcıların göremeyeceği, önem noktasını belirleyemeyecekleri ya da  ayırt edemeyeceği birçok meselesi belirleme noktasında ön sıradadır.

            Eskişehir’deki bu servisimizin hizmetleri saymakla bitmemektedir. Müşteriye sunulan hizmetler kalite ve özverili çalışmalar ile yapılmaktadır. Hizmetlerimiz; Eskişehir kaporta testi, kaporta boya kontrolü, yol similasyonu, dinamometre testi, motor kontrolü, yanal kayma kontrolü, şase (alt mekanik) kontrolü, süspansiyon (Amortisör) sistemi kontrolü, fren sistemi kontrolü, beyin kontrolü, Eskişehir motor testi, iç donanım kontrolü, elektrik/ elektronik kontrolü, dosya sorgulama yapılmaktadır. 

            Aracın geçmişte yaşadığı hasarı, değişikliğe uğrayan parçasının belirlenmesi noktasında, değişim yapılan parçanın orijinal olup olmadığı konusunda belirlenen tespitler o gün içerisinde alıcıya rapor şeklinde sunulmasıdır. 

Eskişehir Ekspertiz Nasıl Yapılıyor ?

Eskişehir Ekspertiz

Eskişehir Ekspertiz

            Eskişehir ekspertiz, araç satıcısının alıcıya vermiş olduğu “temiz”, “hasarsız”, “az kullanılmış” gibi satıcı doğrulusunda verilen bulguların teyidi için tarafsız bilgilerin netliği konusunda alıcıya raporlar sunarak alıcının içerisinde bulunduğu şüphe ya da merak uyandıracak her şeyi ortadan kaldırarak oto ekspertizin buradan büyük bir öneminin de olduğunu görmekteyiz.

            Araç deneme gerçekleştirilerek yöntem yeterlilik ölçümlerle sonuçlanarak puanlandırma yapılıyor. Aracı hasar kaydının testleri ve kayıtları tutulmaktadır. 
Temiz görünen ancak içten zarar görmüş ya da yıpranmış araçları oto ekspertiz testler sonucu her şeyini ortaya koyarak raporunu tutup bir çok sorununu bu şekilde öğrenilmiş oluyor.  

            Oto Ekspertiz bir çok  uzman eşliğinde bir çok yöntem ve aygıt kullanılıyor. Öncelik olarak aracı motor testine sokuluyor ve vaziyeti ortaya çıkarılıyor. bu vaziyetler sonucunda hasar,parça, kaporta ve boya ile ilgili raporlar çıkartılıyor. 

Eskişehir Ekspertiz Merkezi

            Aracın sahibine ya da alıcısına, mekanik yetkinliği ile kaporta ve boya gibi estetik vaziyeti ile ilgili değişiklik arz edecek bilgiler teklifte sunuluyor. Alanında uzman ustaların da görüşleri alınarak aracın hasar bölgeleri araç sahibine ya da alıcısına sunularak araç için yapılacak işlemler başlatılıyor.   

            Araç ekspertiz fiyatı, raporu verecek firmaya, uzman kapsamına, vasıta özelliklerine ve bireyin taleplerine göre farklılık gösterebiliyor. Böylelikle istenilen düzeyde araç temiz bir şekilde araç sahibine ya da alıcısına teslim ediliyor.