Eskişehir Oto Ekspertiz

Eskişehir Oto ekspertiz işlemleri araçların geçmişte yaşadığı kazalar sonucu değişen parçalara, mekanik aksamında bozulan yerlerden oluşabilecek masraflara kadar otomobilin her detayını inceler. Örneğin; aracın en küçük arızasını tespit edebilir. Aracın aynasından koltuğuna motorundan lastiğine kadar her parça tek tek ele alınır. Tespit edilen sorunlar nedenleri ile rapora yansıtılır. Eskişehir oto ekspertiz inceleme işlemleri son bulduğunda kişiye, yazılı bir rapor verir ve bilgi sunumunda bulunur.

Neden Oto Ekspertiz Olmadan Araç Satın Alınmaz?

Araç satımlarında her satıcı otomobilinin kazasız ve sorunsuz olduğunu, her bakımının yapıldığını iddia eder. Bunun yanı sıra; bu piyasa için de dolandırıcılıklar söz konusudur. Hasarlı, kazalı ve sorunlu araç alımları yüzünden onlarca kişi, mağduriyet ve maddi kayıp yaşamaktadır. Görünüşte her şey yolunda gözükebilir. Ancak; söylenenin aksine bir çok sorun ortaya çıkar. Buda alıcının mağdur olmasına neden olur. Tüm bunlar göz önüne alındığında Eskişehir oto ekspertiz gibi kaliteli hizmet sunan kurumların gerekliliği ortaya konulur. İşte bu noktada Eskişehir oto ekspertiz daha da önem kazanır. Özellikle tse belgeli Eskişehir oto ekspertiz olması önemli. Zira, tse hizmet yeterlilik belgesidir.

Bu gibi istenmeyen ve zarara yol açacak durumların yaşanmaması için oto ekspertiz büyük öneme sahiptir.  tse belgeli Eskişehir oto ekspertiz aracın genel durumunu ve tüm detayları inceler. Sunulan raporu inceleyen alıcı araç hakkında her bilgiye sahip olur. Böylece alacağı aracı tanır ve kararını raporun durumuna göre verir. Eskişehir araç ekspertiz olmadan alıcı araç hakkında bu kadar detaylı bilgi sahibi olamaz. Dolayısıyla bu durum yanlış kararlara sebep olabilir.

İnsanlar genellikle ekspertiz yerine alacakları otomobile tanıdıklarına ya da sanayiye gösterirler. Oysa bu oldukça yanlıştır. Bir çok ayrıntı gözden kaçabilmektedir. Otomobiller ile ilgili raporu çıkaran ekspertizin bu konuda bir uzman olduğu unutulmamalıdır. Dolayısıyla, araçlar hakkında her şeyi bilen ve en ufak detayları bile görebilen kişilerdir. eskişehir oto ekspertiz gibi işinde, alanında profesyoneller alıcılara yol gösteren rehberdirler.

Eskişehir Oto Ekspertiz

Eskişehir Oto Ekspertiz

Araç Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

İkinci el araç alımları dikkat gerektirir. Bazı hususlara dikkat edilmezse bir çok sorunla karşı karşıya kalınabilir. Piyasa fiyatının çok üzerinde bir rakam ödenmek zorunda kalınabilir ya da arızalar kişiyi çok zarar uğratabilir. Bu nedenle, önce konu hakkında yeterli bilgiye sahip olunmalıdır.
tse belgeli Eskişehir oto ekspertiz diğer bir isimle Eskişehir araç ekspertiz, her konuda kaliteli hizmetler sunmaktadır. Alıcıların araç alımlarında hiçbir konuda mağdur olmamaları için işlerini özenle yapmaktadırlar. Alıcıların her detayı bilmeleri ve doğru karar almalarında yardımcı olmaktadır.

Öncelikle ikinci el araba alımında ortaya çıkabilecek masraflar göz ardı edilmemelidir. Buna göre bir bütçe ayarlanmalıdır.

Herkes ihtiyacı ve isteği doğrultusunda doğru aracı seçtiğinden emin olmalıdır.

Alınacak olan aracın piyasa değeri öğrenilmelidir. Bunun için ciddi bir piyasa araştırması yapılması gerekir. Daha sonra verilen fiyat ile ilgili değerlendirmelerde bulunulabilir.

Doğru soruları sormak gerekir. Örneğin;

Araç neden satılıyor?

  • Araç genel olarak ne durumda?
  • Araç ne zamandan beri kullanılıyor?
  • Önemli bir kaza oldu mu?
  • Motor durumu nasıl?
  • Son bakımı ne zaman yapıldı?
  • Hangi parçalar bakıma alındı?

Gibi sorular mutlaka sorulması gereken sorulardır.
Aracın görülmesi gerekir. Görünürde bir hasarı varsa yerinde tespit edilebilir. Temek noktalar kontrol edilebilir.

Aracın şasi ve motor numarası kontrol edilmelidir. Bu numaraların aracın ruhsatında olan şasi numarası ve motor numarası ile uyuşup uyuşmadığına bakılmalı ve kontrol edilmelidir. Bu numaralar sayesinde araç hakkında daha detaylı bilgi edinmek mümkün olur.

Tüm bunlar yapıldıktan sonra mutlaka test sürüşü yapılmalıdır. Kısa süreli olarak aracı kullanmak gerekir. Bu kullanım süresinde aracın yol tutuşundan koltukların hareketine kadar her şey kontrol edilmelidir.

Bilir kişiden yardım alınması şarttır. Makul bir ücret karşılığı araç iyi bir ustaya gösterilmelidir.

Sigorta şirketinden yardım alınabilir. Aracın şasi ve plaka numarasından kasko ve kaza sorgulaması yaptırılmalıdır.

Son aşamada iyi bir pazarlık yapmaktır. Satıcı taraf mutlaka tek fiyatta ısrar edecektir. Bunun için pazarlık etmekte ısrarcı olunmalıdır.

En Popüler Araç Modelleri

Herkesin sevdiği ve beğendiği araç modeli farklıdır. Ancak; en iyi araç modelleri de herkes tarafından kabul görmektedir. Fiat Linea, Renault Symbol, WW Jetta, Hyundai i20 gibi modeller sayılabilir.

2.El Araç Piyasası

İkinci el araç piyasası oldukça geniş bir piyasa. Bu piyasaya hizmet veren Eskişehir oto ekspertiz piyasa hakkında detaylı bilgiler sunmaktadır. Sürekli yeni model araçların çıkarılması ikinci el araç piyasasını daha da canlandırmaktadır. Her modelden araba bulmak mümkün. Fiyat yelpazesi oldukça geniş. Modeline, yılına ve aracın durumuna göre fiyatlandırma yapılmaktadır.