Oto Ekspertiz Fiyatları

Ne olursa olsun Ben bilirim demeyin alacağınız aracı mutlaka ekspertiz yaptırın. 01 Temmuz 2021 itibarı ile 2.el araçlarda Zorunlu ekspertiz raporu alınacaktır. Alacağınız araç eğer 8 yaş veya 160.000 km altında ise Noterde Ekspertiz raporu istenilecek ve olmadan satış işlemi gerçekleştirilmeyecektir.

Detaylı Bilgi için

Standart Paket

3700TLRapor Ücreti
 • Noterde Geçerli Değil
 • 30 Dakika

Profesyonel Paket

4750TLRapor Ücreti
 • Noterde Geçerli
 • 40 Dakika
 • TSE HYB

Elite Paket

6500TLRapor Ücreti
 • Noterde Geçerli
 • 50 Dakika
 • TSE HYB

Efsane Paket

8500TLRapor Ücreti
 • Noterde Geçerli
 • 60
 • TSE-HYB

Hemen Arayın..

Alanın ve Satanın Güven Noktası

Özel Ekspertiz Hizmetlerimiz

Size Özel Hizmlerimiz Arasında Mobil Ekspertiz, Vip Ekspertiz ve Vale Ekspertiz Paketlerimizde Mevcuttur. İhtiyacınız doğrultusunda Lütfen Randevu Alınız.

Randevu Al

Eskişehir Oto Ekspertiz Fiyatları

Eskişehir Oto Ekspertiz Fiyatları

Otomobillerin detaylı bir şekilde incelendiği alana ekspertiz hizmeti denilmektedir. Ülkemizde özellikle ikinci el otomobil alanında oldukça gerekli bir alan olmaktadır. Çünkü araç satışı yapan kişinin otomobilinin kalitesi ekspertiz sayesinde ortaya çıkmaktadır. Alıcılar Eskişehir araç ekspertiz ile alacakları ürünün özelliklerini öğrenmek için ekspertiz hizmetine ihtiyaç duymaktadır.

Ülkemizde özellikle büyük şehirlere nazaran daha az nem oranı olan Eskişehir gibi şehirlerde, araçlarının motorlarının yıpranma oranı daha düşüktür. Fakat bu duruma rağmen, Eskişehir oto ekspertiz hizmetlerinin araştırılması, araç alımı yapacak kişiler için önemli bir konu olmaktadır. Bu yüzden oto ekspertizi kimlerin yaptığını ve hangi işlevlerin yapıldığını bilmek, alınan hizmet konusunda faydalıdır.

Oto Ekspertizlerin Görevi Nedir Ne İş Yaparlar?

Kişiler ekspertiz hizmetini alacakları yada satacakları araçlarda ki hasar maliyetini çıkartmak için yapmaktadır. Bu yüzden araç ekspertizi, uzman kişiler tarafından yapılmaktadır. Bu kişiler ilgili araç bakımı  bölümlerinden en az iki yıllık mezunu olmak durumundadır. Yada sigortacılık ile ilgili bölümlerde dört yıllık lisans eğitimini tamamlamış kişiler arasından belirlenmektedir.

Ekspertizi yapılan aracın gerçek fiyatı, ortaya çıkan fiyatı ile aynı olup olmadığı kontrol edilir. Aracın fiziksel olarak dış görünümünde ki eksikler ortaya çıkartılır. Aracın geçmişte yaşadığı bir kazasının olup olmadığını ortaya çıkartırlar. Eğer ekspertizi yapılan araç daha önceden bir kaza yapmış ise kazanın toplam bedelini çıkartır. Bu işlemler sonunda, aracın gerçek değeri ortaya çıkmaktadır. Bu işlemleri şehirler arasında Eskişehir araç ekspertiz hizmeti veren kişiler bulunmaktadır.

Eskişehir Araç Ekspertiz Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Nüfusu son zamanlarda artan Eskişehir ilinde de ekspertiz hizmeti yoğun olarak verilmektedir. O yüzden vatandaşlar, Eskişehir araç ekspertiz fiyatlarının nasıl belirlendiğini merak etmektedir. Yapılan test tam teşebbüslü olması gerekmektedir. Bu kapsamda doğrudan eksikler çıkartılır, eksperin yapılacağı bölgelerde araştırma yapılmaktadır. Ortalama 250-400 ₺ arası değişen bu işlemler, aracın hasarları ve incelenmek durumunda kalınan bölümlerine göre artmaktadır.

Otomobil alanında Eskişehir araç ekspertiz ücreti hazine bakanlığının belirlediği ücretlere göre fiyatlandırılmaktadır. Sigortası bulunan araçların, sigorta firmaları ile sözleşmeleri durumunda, hem aracın başına bir şey geldiğinde karşılarlar, hemde ekspertiz raporunun kolay çıkmasını sağlamaktadırlar.

Eskişehir Oto Ekspertiz Hizmeti Nasıl Verilmektedir?

Bu testler sadece alanında uzmanlaşmış kişilerce değil, diagnostik cihazlar ile yapılmaktadır. Bu kapsamda Eskişehir oto ekspertiz hizmetleri, uzman kişi kontrolü ile elektronik ortamda sağlanmaktadır. Manüel olarak ekspertizin yapılması için gerekli uzmanlar hizmet verirken, elektronik cihazlarla da gözlemlenemeyen hasarlar ortaya çıkartılmaktadır. Diagnostik cihazlar tarafından yapılan kontrollerde, aracın ön ve arka boşlukları, lift üzerinde kontrolleri yapılmaktadır.

Test hattı, fren, amortisör, ön düzen kontrolleri ve dijital boya ölçme kontrolleri de Eskişehir oto ekspertiz hizmetleri arasında yapılmaktadır. Bu kontrollerin bedeli de 300 lira civarı olmaktadır. Arıca mekanik kaportaların hasar kontrolleri, değişenleri araç ve gereçlerin kontrolleri ve lastik kontrolleri de 300 lira civarı ücretlendirme ile ekspertiz hizmetleri arasında sunulmaktadır.

Bazı Müşteri Görüşlerimiz

Mutlu Müşterilerimizin Hizmetlerimiz Hakkında Söyledikleri:

Malatyadan geldik. Kaliteli bir yer belli. Kalabalik ustaları var. Sadece araca siz bakmak istediginizde yaklaştirmiyorlar ben biraz merakli oldugum icin biraz rahatsiz ettim ama yine kirmadilar araci havaya kaldirdiklarinda cagirarak izah ettiler kucuk proplemleri. Yeni tanistim ama İbrahim bey sagolsun guzel bir esnaf arkadaş Allah kolaylik versin.

Mehmet Hasanoğlu

Araçları detaylı inceleyip daha sonra raporluyorlar.Eksik bakılmayan bir yer kalmıyor.Fiyatları çok yüksek değil.Gidilebilecek nadir bulunan temiz ve güvenilir ekspertizlerden.

Armağan Sert

Arkadaşlar Çok uzun yazmayacağım sadece gidip hizmeti ve kaliteyi görebilirsiniz. İçiniz rahat araç alın.

Erman Kabalak

Uygun fiyatlarla kaliteli hizmet veriyor olmanız.Alacağımız aracın baştan sona herşeyiyle ilgilenmeniz ve en ufak detayları dahi bizimle paylaşmanız çok memnun edici.Teşekkür ederim.

Özer Tuzoğlu

Aracı kendilerine alıyolarmış gibi inceliyolar. İlgi alaka bekleme salonu üst düzey. Kaportacı kardeşimize ekstra 5 yıldız.

Osman Taş

Üye Olarak Yazılarımızda Haberdar Olabilirsiniz

[contact-form-7 id="955" title="Newsletter"]

(Bildiklerimizi Paylaşmak Yararlı Olmak En Temel Presnsiplerimizdendir)