Eskişehir Tse Belgeli Oto Ekspertiz

2.el araç alımında dikkat edilmesi gerekilen bazı durumlar vardır. Buda aldığınız aracın mutlaka bir ekspertiz tarafından taramasını yaptırmaktır. Oto ekspertizi ile birlikte alacak olduğunuz aracın bütün aksamını detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Hal böyle olunca pek çok ikinci el araç alacak kişiler oto ekspertizine başvurmaktadırlar. Alacak olduğunuz aracın oto ekspertiz vasıtası ile taratmanız durumunda aracın tüm motor aksamlarını, aracın boya durumunu ve diğer tüm arızalarını görebilmektesiniz.

Eskişehir’in en güvenilir ve en iyi firmalarından Eskişehir Tse Belgeli oto ekspertiz ile almak istediğiniz araçların tüm taraması gerçekleştirilir. Özellikle elektronik cihazlarla yapılan bu işlemde araç hakkında detaylı bilgiye sahip olursunuz. Değişen parça ve boyalı parçaları önceden görebilir aracın en net değerini öğrenebilirsiniz.

Araç Alımında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

İkinci el bir araç almaya mı karar verdiniz? Bu ikinci el aracı alırken dikkat etmeniz gereken bazı konular bulunmaktadır. Bu hususlara dikkat etmeniz durumunda en güvenilir ve sağlıklı araç alışverişinizi gerçekleştirmiş olacaksınız İlk olarak kendinize uygun aracı seçtiğinizden emin olmalısınız. Ailenizin genişliği ne kadar? Kaç kişilik bir ailesiniz? Bunları düşünerek alacağınız aracın size uygunluğunu test edebilirsiniz. Bütçenize ve ailenize en uygun arabayı seçtikten sonra aracınızı mutlaka bir oto ekspertizine götürün.

Aracı Oto Ekspertize Gösterin

Aracı genel muayeneye sokup araç hakkında detaylı bilgi öğrenmek için ekspertize göstermek son derecede önemlidir. Eskişehir araç ekspertiz ile siz de aracınızın genel muayenesini yaptırabilirsiniz. Eskişehir’in en güvenilir bu ekspertiz firması ile aracı aldıktan sonra karşılaşacağınız sorunların önüne geçebilirsiniz. Araç alımında dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise aracın piyasa değerinin bilinmesidir. Alacak olduğunuz araç hakkında önce detaylı bir fiyat listesine bakmanız gerekmektedir. Aynı aracın diğer satış ilanlarını göz gezdirerek aracın piyasasını rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Satıcı İle Sağlıklı İletişim Kurun

Aracı almadan önce satıcı ile sağlıklı bir iletişim kurmakta oldukça önem arz eder. Satıcının aracı neden satacağı ve aracının satmasında ki temel sebebi öğrenmeniz sizin yararınıza olacaktır. Aracın ilk sahibi mi? Araç aldığında kaç kilometre idi ve şuan araç kaç kilometre olduğunu sormanız gerekmektedir. Eğer araç şuan ki satıcı ile fazla kilometre yaptı ise bakımlarının zamanında yapılıp yapılmadığını ve varsa bakım yaptırmış makbuzlarını da beraberinde istemelisiniz.

Ayrıca satıcıdan aracın motorunun numarasını ve şaşi numarasını da öğrenin. Bu size araç hakkında daha detaylı bilgi vermenizi sağlayacaktır. Eskişehir Tse Belgeli oto ekspertiz ile birlikte aracınızın şaşi ve motor numaraları da beraberinde sizlerle paylaşılır.

Araç İle Test Sürüşüne Çıkın

Aracı almadan önce mutlaka test sürüşüne çıkın. Aracın koltuğuna oturduğunuz da sürüşünüzü kendinize göre ayarlayabiliyor musunuz? Sürüş esnasında araçtan bir takım sesler geliyor mu? Araç rampalarda ve yokuşlarda tam olarak nasıl bir performans sergiliyor? Araç kilometre başına ne kadar yakıyor? İşte bütün bunlar hakkında detaylı bilgiyi araç ile test sürüşüne çıktıktan sonra bilgi sahibi olabilirsiniz.

Alacak olduğunuz araçlarınızı Eskişehir oto ekspertiz ile rahat bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz. Firmamız eskişehirin en iyi oto ekspertiz firmalarından biridir. 75.yıl mahallesin de Eskişehir araç ekspertiz firmamıza ulaşabilir ikinci el araç alırken kafanızda ki tüm kuşkuları giderebilirsiniz. Oto ekspertiz firmalarını tercih ederken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise TSE belgesidir. Tse belgesi olmayan oto ekspertiz firmalarında ikinci el araç muayenesi yaptırmanız güvenilir olmayacaktır. Tse belgeli Eskişehir oto ekspertiz firmamızı tercih ederek siz de gönül rahatlığı ile istediğiniz aracı taratabilirsiniz.

2. El Piyasasında En Çok Tercih Edilen Araçlar

İkinci el araç aldıktan sonra aracınızın satış pozisyonunu da düşünmeniz sizin açınızdan yararlı olacaktır. Almış olduğunuz aracın ikinci el piyasası olup olmadığını kontrol ederseniz, aracı satmaya karar verdikten sonra kolaylıkla satışını gerçekleştirebilirsiniz. Ülkemizde ikinci el piyasasında en çok tercih edilen araçların başında Fransız, İtalyan ve Alman otomobilleri gelmektedir.

1) Renault  / Clio, Fluence, Symbol, Megane

İkinci el piyasasının en canlı otomobillerinden olan Renault Clio en çok tercih edilen arabaların başında yer almaktadır. Renault clio araçlarınızı tse belgeli Eskişehir oto ekspertiz firmamıza getirerek geniş çaplı araç hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

2) Fiat / Linea, Egea, Punto

Fiat otomobilleri de ülkemizde en çok tercih edilen otomobillerin başında yer almaktadır. İkinci el piyasası sağlam olan bu araç modellerini hemen satabilirsiniz. Ayrıca parçası da oldukça ucuz olan bu araç modellerini siz de almak istiyorsanız Eskişehir araç ekspertiz ile güvenilir ve sağlıklı bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz.

3) Volkswagen / Polo, Jetta, Passat

Ülkemizde ve Dünya’da en çok sevilen otomobil markalarından olan VW diğer araçlara göre bir hayli sağlam piyasası bulunmaktadır. Araçların güvenilir ve konforlu oluşları ikinci el piyasasında yerini aldıran ve canlı tutan bir neden olmuştur. Tse belgeli Eskişehir oto ekspertiz firmamıza istediğiniz Alman otomobillerini getirebilir araçlarınızın motorları ve boya durumunu kontrol ettirebilirsiniz.