Fren Test

 

Güvenli ve sağlıklı bir sürüş gerçekleştirilebilmesi için fren sistemi büyük öneme sahiptir. Fren sisteminde yer alan tüm etmenler mutlaka tolere edilebilecek bir noktada bulunması gerekmektedir. Eğer tolere edilecek durumun dışında bir sorun varsa, en ufak hata çok ciddi sorunlar yaratabilir. Özellikle sürücü ve araç açısından geri dönülemez bir noktaya gelme durumunu ortaya çıkarabilmektedir.

Böyle durumlar ile karşı karşıya kalmamak adına mutlaka fren test uygulaması gerçekleştirilmelidir. Bu bağlamda kurumsal bir anlayışla Eskişehir oto ekspertiz üzerinden güvenli bir hizmet elde edebilirsiniz. Fren sisteminde bulunan tüm bileşenlerin detaylı şekilde ele alındığı bu çalışma, her türlü aksamın ve ayarların detaylı şekilde ele gerçekleştirilmesine olanak vermektedir.

Fren Testi Nasıl Yapılır?

Eğitimli ve uzman teknisyenler eşliğinde ele alınan fren testi, özel servislerde fren test rampası üzerinde gerçekleştirilir. Sistem üzerindeki diskler eşliğinde lastikler temas edilmek suretiyle tüm işlemler detaylı biçimde ele alınır. Uzman kişiler bu rulo diskler üzerinde araçların fren açısından her türlü kısmını profesyonel bir çalışma altında ele alarak tamamlar. Tabii bu konuda mutlaka Eskişehir oto ekspertiz kapsamında güvenli bir firma bünyesinde hizmet elde etmeye özen gösterilmelidir. Tüm çalışmalar sağlıklı ve güvenli bir sürüş imkanı sağlayacak olanak tanımalıdır.
– Balata ve disklerdeki arızalar
– Lastiklerin durumu
– El freni kontrolü
– Fren tutuşu
– Sağa ve sola sapma yüzdeleri
Bütün bu etmenler detaylı şekilde ele alınarak profesyonel anlayışla uzman kadro eşliğinde gerçekleştirilir. Mutlaka tüm kısımlar en ufak bir hataya yer vermeyecek biçimde fren sisteminin kusursuz hale gelmesine olanak vermelidir. Bunun için ise mutlaka Eskişehir araç ekspertiz konusunda tecrübe sahibi olan uzman servisten destek almaya özen göstermelidir.

Fren Test

Fren Test

Fren Testinde Kontrol Edilenler

Detaylı bir rapor eşliğinde ele alınan fren testini pek çok unsur kapsamaktadır. Fren kuvveti ile beraber dengesinin sapması, bütün tekerlekleri maksimum fren performansı, pedal kuvvet ölçümü gibi daha pek çok etmen süreç içerisinde dahil edilmektedir. Böylece herhangi bir problem ile karşı karşıya kalmadan sağlıklı şekilde araçları trafikte kullanmak mümkün. Profesyonel bir anlayışla uzman kadro eşliğinde tam donanımlı ekipman üzerinden eskişehir oto ekspertiz hizmetini elde edebilirsiniz.

Fren Testinin Önemi Nedir?

Aracı kullanırken her açıdan pek çok sebepten dolayı fren büyük öneme sahiptir. Sadece arabayı durdurmak için değil ayrıca acil durumlarda aracın hızlı şekilde sabit kalabilmesi için trenler her açıdan üstün ayrıcalık tanımalıdır. Bu sebepten dolayı tüm bakımlar fren açısından detaylı ve eksiksiz şekilde ele alınmalıdır.

Bunlar içerisinde hidrolik sıvı kontrolü, fren disk kontrolü ve ABS kontrol ile gibi daha pek çok etmen yer almaktadır. Sağlıklı ve güvenli şekilde trafikte yol alabilmek adına Eskişehir araç ekspertiz bünyesinde güvenli bir hizmet elde edebilirsiniz. Tüm sürecin aşamalı olarak profesyonel bir hizmet altında ele alındığı Eskişehir araç ekspertiz sayesinde, olası kaza risklerini uzak tutabilirsiniz.