(2.) İkinci El araçlarda Ekspertiz Zorunluluğu 13 Ağustos’ta Başlıyor

2. el araç alım satımında getirilen kanun ile birlikte artık 2. el araçlarda zorunlu ekspertiz uygulaması başlıyor. Alcının mağduriyetini azaltmak hattan ortadan kaldırmak için çıkarılan yasa ile artık hem herkes araç alıp satamayacak ayrıca noter satışında aracın ekspertiz raporu olmadan işlem yapılmayacak. Sizde 2. el araç alacaksanız noterde sıkıntı yaşamamak için Tse Belgeli Experix Kurumsal Eskişehir Oto Ekspertiz’den hizmet yeterlilik belge numaramız ile birlikte araç ekspertiz raporunu alınız.

İkinci el araçlarda ekspertiz zorunluluğu faydalı bir uygulama olup mağduriyetlere son verecektir. Satıcı şahsın aracından mesul olduğu bir sistemde her iki tarafta bilinçli bir şekilde araç alıp satacaktır.

Bu Yeni yasa ile birlikte Ekspertiz raporu zorunlu olacak ve Tse Belgeli olmaya ekspertiz raporu geçerli sayılmayacaktır. Sizde araç alırken firmanın Tse Belgeli olup olmadığını sorarak işlem yapmanızı rica ediyoruz. Experix Eskişehir Türkiye’de sadece 5 işletmede olan 300kw ve üzeri araçlara test yapabilen Eskişehir’de tek oto ekspertiz merkezidir. Tarafsız, ve kaliteli bir hizmet arıyorsanız en iyisini görerek bulabilirsiniz.

İkinci el araçlarda ekspertiz zorunluluğu

İkinci el araçlarda ekspertiz zorunluluğu

İkinci el araçlarda ekspertiz zorunluluğu normal şartlarda 1 nisan tarihinde yürürlüğe girmişti, ancak noterler deki sistemin ve tse belgeli ekspertiz merkezlerinin yeterli olmaması sebebi ile 13 ağustos tarihine ertelendi.

İkinci el araç alırken kontrol edilecek noktalar ayrıntılı olarak ekspertiz raporunda mevcut olacaktır.

İkinci el araçlarda ekspertiz zorunluluğu

Experix Oto Ekspertiz Eskişehir olarak TSE Belgeli raporlama yapıyor ve mağduriyetlerin en aza indirilmesi için çabalıyoruz. 680m2 alanda Profesyonel ekip ve Teknolojik ekipmanlarla 1. sınıf bir işlemecilik gösteriyoruz.