Araç Tanımada Oto Ekspertiz Hizmetinin Rolü Nedir?

Sıradan araç tanıma hizmetleri artık demode oluyor. Yaklaşık yüzdelerle motor tanıma işlemleri, yüzeysel kaporta tanıma işlemleri ve benzeri işlemler yerini ekspertiz hizmetine bırakmıştır.

Aracınızın ekspertizini yaptırmadan önce randevu almanız gerekir. Tarih ve saat seçenekleriyle istediğiniz zaman dilimine randevu alabilirsiniz. Araç değer tespiti işlemlerinin yanı sıra araç muayenesine hazırlık işlemlerinde de ekspertiz tercih ediliyor. Eskişehir oto ekspertiz seçeneklerinde, müşteri hizmetleri önemli bir yere sahiptir.

Oto ekspertiz hizmeti, aracınızı % 100 tanınmasında önemli rol oynayan bir hizmettir. Bu sektörün gelişmesi ile birlikte, otomobil alım ve satım işlemleri daha güvenilir hale geldi. Satın alacağınız araç hakkında kesin bilgi almak için, bilgisayarlı Eskişehir oto ekspertiz hizmeti tercih edilmelidir. Bu sistem sayesinde, otomobil alım ve satım işlemleri çok daha güvenilir hale gelmiştir. Eskişehir oto ekspertiz piyasasında hizmet veren firma, bu konuda güncel çözümler sunuyor.

Eskişehir Oto Ekspertiz

Eskişehir Oto Ekspertiz

Ekspertiz Hizmetinde Çözüm Odaklı Hizmet Sunuluyor

Günün her saatinde hizmet vermeye devam eden Eskişehir Oto ekspertiz sektörü, araç muayenesi, araç alım ve satım işlemleri ve arıza tespit kategorisinde etkili çözümler sunuyor. Motorun yüzdesi, kaportanın çürük durumu, şanzumanın durumu, vites sisteminin durum ve iç mekanın durumu gibi bir çok kategoride kesin bilgi elde edebilirsiniz. Eskişehir ekspertiz firmaları bu konuda yeni nesil cihazları kullanıyor.

Gerekli bütün işlemler, rapor halinde sunuluyor. Raporlar resmi prosedüre göre hazırlanmaktadır. Eskişehir ekspertiz firmaları, hasar kaydı da rapora eklenmektedir. Aracın muayeneye hazırlanması işlemlerinde de özel yöntemler tercih ediliyor. Eskişehir ekspertiz firmaları kategorisinde hizmet veren ustalar, aracı kullanarak test etmektedir. Aracın seyir halindeki pozisyonu rapora eklenmektedir.

Bakım İçin Yapılacak İşlemler Listeleniyor

Aracınızın profesyonel yöntemlerle tanınmasının ardından yapılacak bakım ve onarım işlemleri liste halinde sunuluyor. Eskişehir ekspertiz firmaları araç alım ve satım işlemlerinde, aracın muayene öncesi gerekli bakım işlemlerinin yapılmasında ve hurdaya ayırma işlemlerinde ekspertiz hizmeti ön planda tutuluyor.

Aracın resmi kategorideki problemleri de listeye ekleniyor. Vize durumu ve zorunlu araç sigortası gibi problemler de inceleniyor. Aracı alacak kişinin ihtiyaç duyduğu bütün bilgiler Eskişehir ekspertiz raporuna ekleniyor.

Araç Alımında Uzman Görüşü Ön Planda Olmalıdır

Otomobil satın almadan önce, bu konuda uzman firmaların görüşü, doğru karar almanızda etkili rol oynuyor. Ustalar yaklaşık değerlerle aracınızın özelliğini söylüyordu. Yeni nesil Eskişehir ekspertiz hizmetinde, tercih edilen cihazlar, motorun yüzdesini tam olarak vermektedir.

Kaportanın çürük noktaları, özel bir cihazla santim santim tespit edilebilmektedir. Hasar kaydının tespiti de yine bu kategoridedir. Eskişehir ekspertiz hizmetinde, aracın elektrik aksamı, şanzumanın durumu, iç döşeme, aydınlatma ve soğutma aksamları, tek tek incelenmektedir. Motor, iç mekan, alt takım, süspansiyon, boya, kaporta, yanal kayma, fren, arıza ve conta kategorisinde inceleme yapılmaktadır. Bütün incelemelerde profesyonel ekip ve son model cihazlar tercih ediliyor.

Oto Ekspertiz Hizmetinde Arıza Tespiti Çok Daha Kolay

1- Motor konusunda uzman ekipler, dinamometre ile motorun performansını ölçmektedir. Motor gücü ve tork tespitinden sonra diagnostik cihazla arıza tespiti yapılmaktadır. Bu cihazlar bu sektör için özel tasarlanmıştır. Cihazın verileri yaklaşık değil, kesin rakamlarla ifade edilmektedir.

2- Kaporta üzerine tutulan özel bir cihazla boyanın ve kaportanın durumu net bir şekilde ortaya çıkarılıyor. Kaportanın ihtiyacı olan bakım işlemleri de bu kategoride karşımıza çıkıyor.

3- Lift makinesi ile kaldırılan aracın altı uzman ekipler tarafından inceleniyor. Yapılan inceleme ile aracın alt kısmı test ediliyor. Çürükler rapor ediliyor. Oto muayene işlemi için sorun teşkil edecek kısımlar özellikle belirtiliyor.

4- Fren makinesinin üzerine çıkarılan aracın fren testi de kısa sürede yapılıyor. Özellikle Oto muayene işlemlerinden önce fren testi gerekli bir testtir.

5- Diğer yandan rot balans ayarı da önemlidir. Aracın düz bir çizgide gitmesini sağlayan rot balans ayarı, aracın kullanım kalitesini etkileyen bir durumdur.

Bütün bu testler detaylı bir şekilde hazırlanmaktadır. Hazırlanan raporlar dosya halinde müşteriye sunulmaktadır. Aracınızın kimliği niteliğindeki bu rapor, alım ve satım işlemlerinde işinizi kolaylaştıracaktır. Oto muayene işlemleri konusunda uzman Eskişehir ekspertiz ekibi, aracınızın bütün eksiklerini liste halinde hazırlayabilmektedir. Ağır kusur ve hafif kusur konularında güncel bilgiye sahip ekipler, muayene işlemini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlıyor.

Conta Testi Nasıl Yapılır ?

Mayıs 17th, 2021|0 Comments

Motor üst kapağı ile motor bloğu arasında yer alan silindir kapağı contası, motor suyu ve motor yağı arasında paravan görevi görür. Conta yanık testi, contanın bu paravan işlevini sağlayıp sağlayamadığını gösterir. Eğer contada kırılma

Araç Ekspertizi Kimler Tarafından Yapılır?

Mayıs 8th, 2021|Araç Ekspertizi Kimler Tarafından Yapılır? için yorumlar kapalı

Araç Ekspertizi Kimler Tarafından Yapılır? Araç sağlığına dair bilgi edinme yolları arasında en güvenilir ve uygun hizmet ekspertiz hizmetidir. Çeşitli uzmanlık alanlarına sahip personeller tarafından ve son teknoloji araçlar yardımıyla incelenen, araç yapısına

  • eskişehir airbag konrol eden oto ekspertiz
  • Eskişehirde en iyi ekspertiz

Eskişehirde En İyi Ekspertiz

Mayıs 7th, 2021|Eskişehirde En İyi Ekspertiz için yorumlar kapalı

Eskişehirde En İyi Ekspertiz Firması Eskşehirde en iyi ekspertiz firmaları özellikle ikinci ve daha fazla el değiştirmiş araçların alım satımı sırasında aracı alan veya satanlardan herhangi birinin talep etmesi halinde alıma veya satıma konu